Po starannym zaplanowaniu i rozważeniu wszystkich aspektów prowadzenia działalności będziesz musiał ponownie przeanalizować swój plan punkt po punkcie i przejść do etapu realizacji. Do tej pory powinieneś już zarejestrować swoją firmę i załatwić wszystkie formalności prawne. Ponieważ bary niosą ze sobą wyższe ryzyko niż inne rodzaje działalności (wpływa na to sprzedaż alkoholu), upewnij się, że wszystkie dokumenty są wypełnione poprawnie. Możesz także skorzystać z profesjonalnej pomocy, aby mieć pewność, że jesteś całkowicie zabezpieczony.
2.1 Zdecyduj o nazwie formy i logo
Chociaż wiele osób uważa, że ten punkt nie jest tak ważny, zapadająca w pamięć nazwa oraz przykuwające uwagę logo odgrywają dużą rolę w sukcesie lokalu i budowaniu jego tożsamości. Nazwa powinna być oryginalna, kreatywna i łatwa do zapamiętania. Najważniejsze, aby była unikalna i nie była już zarejestrowana przez konkurencję.
Pamiętaj, że zarówno nazwa, jak i logo muszą harmonizować z wystrojem wnętrza baru. Wszystkie elementy powinny być spójne.
Kolejnym punktem jest stworzenie strony internetowej. W dzisiejszych czasach marketing firm w mediach społecznościowych to przysłowiowy must-have. Dlatego nie lekceważ platform społecznościowych jak Instagram, Facebook itp. Twoja strona internetowa powinna zawierać wszystkie informacje o biznesie, zespole, pełnym menu, godzinach otwarcia oraz link do rezerwacji. Strona internetowa również powinna estetycznie pasować do nazwy marki, logo i wystroju.
2.2 Znajdź zaufanych dostawców
Szczególnie w przypadku otwierania baru, znalezienie dobrych dostawców jest niezwykle ważne. Skontaktuj się z właścicielami sąsiednich barów i spróbuj uzyskać od nich informacje. Mogą skierować Cię do swoich dostawców. Zrób research i stwórz listę wszystkich potencjalnych dostawców oraz opracuj dla nich budżet biznesowy. Następnie skontaktuj się z nimi w sprawie wymagań i sprawdź, czy odpowiadają Twoim oczekiwaniom.
Nie zapomnij również o dostawcach online, którzy często oferują zniżki i inne programy lojalnościowe. Bądź jednak ostrożny, ponieważ nie wszyscy są godni zaufania. Zanim zdecydujesz się na zakupy online, powinieneś mieć kilka informacji.
- Jak długo firma istnieje na rynku?
- Jaka jest minimalna kwota zamówienia?
- Jakie są warunki płatności? Przeczytaj także wszystko, co jest zapisane małym druczkiem.
- Czy dostawca ma zdefiniowane procesy zapewniające jakość?
- Jak inni partnerzy biznesowi lub nabywcy oceniają dostawcę? Czy polecają go?
Zawsze, gdy rozmawiasz z dostawcą, pamiętaj, że powinien być chętny do współpracy z Tobą, rozumieć Twoją koncepcję biznesową i potrzeby. Jeśli nie czujesz się komfortowo w trakcie rozmowy, poszukaj innego. Nie bój się poprosić o wgląd w proces produkcji, aby upewnić się, że zachowane są odpowiednie standardy jakości.
Kolejnym ważnym punktem są formalności. Cokolwiek ustalisz z partnerem biznesowym, spisz to w umowie i zadbaj o podpisy obu stron.Nie zapomnij sprawdzić dostawców online. Często oferują zniżki i inne opcje oszczędzania, ale uważaj, nie zawsze są godni zaufania. Tak więc, zanim kupisz coś przez Internet, powinieneś sprawdzić:
• Jak długo działa biznes?
• Jaka jest minimalna kwota zamówienia?
• Jakie są warunki płatności? Przeczytaj też tekst drobnym drukiem.
• Czy mają jakieś procesy zapewniania jakości?
• Jak oceniali ich inni partnerzy biznesowi lub kupujący? Czy polecają tego dostawcę?
Za każdym razem, gdy rozmawiasz z dostawcą, pamiętaj, że powinien on być chętny do współpracy z tobą. W tym celu powinien w pełni zrozumieć Twój pomysł na biznes i potrzeby. Jeśli nie czujesz się komfortowo z dostawcą, przejdź dalej i poszukaj innego. Nie bój się też poprosić o wgląd w ich proces produkcyjny, aby upewnić się, że wytwarzają swoje produkty zgodnie z Twoimi standardami jakości.
Kolejną ważną kwestią są dokumenty. Cokolwiek zdecydujesz z partnerem biznesowym, zapisz to w umowie i podpisz ją zarówno Ty, jak i Twój dostawca. W ten sposób zabezpieczasz się, a wszystkie Twoje prawa są zachowane.